Sprawy cywilne i rodzinne

Prawo cywilne, którego częścią jest prawo rodzinne, to dziedzina prawa, z którą mamy styczność każdego dnia. Reguluje ono praktycznie każdą sferę naszego życia, niezależnie od tego, czym się zajmujemy. Przy podejmowaniu ważnych decyzji, takich jak kupno mieszkania, budowa domu, zawarcie umowy czy sporządzenie testamentu pomocą może Ci służyć adwokat. Sprawdzenie przez adwokata np. treści umowy kredytowej pozwoli Ci uniknąć podpisania dokumentu z niekorzystnymi klauzulami, które w przyszłości mogłyby prowadzić do problemów ze spłatą zadłużenia bądź do wypowiedzenia umowy kredytowej.

ora_rodzinne (1)

Prawo cywilne to nie tylko stosunki majątkowe. To także stosunki rodzinne, których uregulowanie coraz częściej wymaga wsparcia fachowego pełnomocnika. Adwokat, reprezentując Cię w postępowaniach przed sądem rodzinnym, zapewni właściwą ochronę Twoich interesów. Adwokat może skutecznie pomóc w sprawach o rozwód i separację, w sprawach dotyczących alimentów, władzy rodzicielskiej, kontaktów z dziećmi i wielu innych stwarzających codzienne problemy. Pamiętaj, że od prawidłowo udzielonej pomocy prawnej może zależeć sytuacja życiowa Twoja i Twoich dzieci i najbliższych.

W sprawach związanych z rodziną coraz częściej pomocna staje się mediacja, która pozwala rozwiązać spory podczas rozmowy, w atmosferze zrozumienia. W mediacji adwokat pomoże Ci jako Twój pełnomocnik. Pamiętaj, że adwokat może być również mediatorem.

FacebookTwitterGoogle+
Umów się

Szukasz porady w innej sprawie?